XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 listopada 2020 r.

  1. W związku z zaostrzeniem reżimu sanitarnego, w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach, może uczestniczyć max 12 osób. Przy wchodzeniu do kościoła prosimy stosować się do sygnalizacji na wyświetlaczu licznika osób w kościele, umieszczonego w przedsionku kościoła nad drzwiami wahadłowymi. Po wejściu do kościoła prosimy zajmować miejsca w ławkach tak, by zachować wymagany dystans. Ministranci i lektorzy wchodzą do kościoła przez zakrystię. Osoby uczestniczące we Mszy św. na zewnątrz kościoła, wchodzą do kościoła by przyjąć Komunię św. Zachęcamy do włączania się w liturgię poprzez transmisje, do modlitwy osobistej i rodzinnej, do czytania i medytacji Pisma św., do lektury czasopism i portali katolickich, by poznawać naukę Kościoła i tak uniknąć zamieszania dotyczącego prawd wiary. Spragnionych Eucharystii zapraszamy w tygodniu na poranne Msze św. Nie są szczególnie oblegane, poza sobotą i nawet przy obecnych ograniczeniach nie powinno być problemu z wejściem do kościoła.
  2. Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, tym razem w Republice Środkowoafrykańskiej, pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Cierpienie tamtejszych chrześcijan ma twarz milionów umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy. Więcej o współczesnych prześladowaniach chrześcijan na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do materialnego wsparcia chrześcijan w Republice Środkowej Afryki.
  3. Poniedziałek, 9.11., święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”, kościoła katedralnego papieża.
  4. Środa, 11.11., Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Codziennie o 20.30 różaniec przy grocie w intencji Kościoła i Ojczyzny.
  5. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. transmitowane on-line.
  6. Przypominamy, że przez cały listopad, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny.
  7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  8. Listopadowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zostaje odwołane. Kandydaci, którzy nie uczęszczają do szkół w Gaju i Lusinie, proszeni są o przysłanie zgłoszenia na adres mailowy parafii w celu kontynuowania przygotowania online.
  9. Od pierwszej niedzieli Adwentu, 29.11., będą przyjmowane intencje mszalne na 2021 r. Na stronie internetowej informacja o tym co warto wiedzieć „zamawiając” Mszę św. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji zamawiania intencji mszalnych przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy. Na stronie parafialnej w zakładce „Iura stolae” znajduje się Dekret Metropolity Krakowskiego ustalający zasady utrzymania księży pracujących w duszpasterstwie parafialnym oraz comiesięczne rozliczenie ofiar składanych przez parafian przy okazji zmawiania intencji mszalnych, chrztów, ślubów i pogrzebów.
  10. Zapraszamy Parafian i Mieszkańców Gminy Mogilany do udziału w „Mini kursie ikonopisania”. Każdy z Uczestników pod okiem prowadzącego wykona własną ikonę Matki Bożej Gajowskiej oraz zdobędzie podstawowe umiejętności umożliwiające napisanie kolejnej ikony. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały, ale będą zobowiązani do ukończenia ikony oraz napisania notatki po kursie. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną spotkania będą odbywać się on-line i będą uzupełnione indywidualnymi konsultacjami. Kurs rozpocznie się w przyszłym tygodniu i zakończy się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Zapisy przyjmuje Marcin Musiał – tel. 512 355 237, mail: marcin@ikonopisanie.pl. Liczba miejsc ograniczona.