IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 r.

 1. Dziś, 20.12., IV Niedziela Adwentu, która wprowadza bezpośrednio w radość świąt Bożego Narodzenia.
 2. W poniedziałek, 21.12., wtorek 22.12., i środę 23.12., ostatnia szansa by przygotować się do świąt Bożego Narodzenia poprzez Sakrament Pokuty i Pojednania, który będzie sprawowany 17.00 – 17.45. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. Czwartek, 24.12., Wigilia Bożego Narodzenia. O 7.00 ostatnie Roraty. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. W każdej paczce opłatków, w zestawach Bożonarodzeniowych oraz na stronie internetowej parafii są teksty modlitw i Ewangelii do wykorzystania na rozpoczęcie Wigilii. Zgodnie z apelem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w naszym kościele oprócz Pasterki o 24.00, będzie dodatkowa Msza św. pasterska o 22.30. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. Również w Boże Narodzenie będzie dodatkowa Msza św. o 15.30. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. W sobotę, 26.12., święto św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym. Składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII.
 6. W niedzielę, 27.12., Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza o 11.30 będzie sprawowana w intencji parafian, którzy w tym roku obchodzili jubileusze małżeństwa. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego nie będzie uroczystego błogosławieństwa, prosimy więc o niezgłaszanie imiennie jubilatów.
 7. W zakrystii są jeszcze dostępne opłatki jak również „Zestaw Bożonarodzeniowy”, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Można również nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. Nasza parafianka Pani Dorota Wawryszczuk przekazała naszej parafii 50 płyt z nagranymi kolędami. Na płycie znajduje się 15 utworów, w tym 11 w formie śpiewanej i 4 wiersze interpretowane przez aktorów krakowskich. Ofiary składane przy okazji nabycia płyty przeznaczone są na wsparcie naszej parafii. Płytę można nabyć w zakrystii.
 9. Zgodnie z zasadami naszej Archidiecezji, składka z minionej niedzieli, 13.12., w wysokości 1496,00 zł przeznaczona została na wsparcie budowy nowo powstającego kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Krakowie – Ruczaju. Bóg zapłać za złożone ofiary
 10. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafii. Wciąż trwają prace przy czyszczeniu, konserwacji i strojeniu organów.
 11. Poniedziałek, 21.12., 20.30 zapraszamy na wykład Marcina Musiała pt. „Maryja w sztuce ikonopisania” prowadzony w ramach projektu „Mogilańskie ikonopisanie”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wykład odbędzie się na Facebooku. Więcej na stronie internetowej parafii.
 12. Ksiądz Proboszcz wrócił ze szpitala. W miarę powrotu do zdrowia i odzyskiwania sił będzie podejmował obowiązki duszpasterskie. Serdecznie dziękuje za modlitwę.