IV NIEDZIELA WIELKANOCY 25 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby powołał robotników do swojej winnicy.
  2. Środa, 28.04., 00 – Msza św. o powołania kapłańskie.
  3. Czwartek, 29.04., święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  4. Piątek, 30.04., 18.00 – Msza św. o powołania do życia zakonnego.
  5. Sobota, 1.05., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec, który poprowadzi Róża św. s. Faustyny.
  6. Po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nabożeństw majowych w kościele, a o 20.30 – „Majówek przy grocie”. Ponieważ pandemia uniemożliwiła kolędę, „Majówki przy grocie” będą okazją do wspólnej modlitwy i spotkania parafian z duszpasterzami. Na „Majówki przy grocie” zapraszamy wszystkich, a w szczególności parafian mieszkających przy ulicach wyznaczonych na dany dzień, których prosimy o poprowadzenie modlitw. Plan „Majówki przy grocie” jest następujący: najpierw cząstka różańca, następnie litania loretańska i na zakończenie apel jasnogórski oraz błogosławieństwo kapłana. Na pierwszą „Majówkę przy grocie” zapraszamy szczególnie mieszkańców Pogórze i ul. Wesołej w Gaju, a w niedzielę 2.05., parafian z ul. Wzgórze. Pełny harmonogram „Majówek przy grocie” wg rejonów kolędowych, umieszczony jest na stronie internetowej. Włączmy się ochotnie w tę piękną modlitwę maryjną. Przy grocie jest kilka ławek, ale gdyby było nas więcej, przynieśmy ze sobą stołeczki by wygodniej uczestniczyć w tym nabożeństwie. „Majówka przy grocie” będzie codziennie, niezależnie od pogody.
  7. Niedziela, 2.05., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa indywidualnie.
  8. Prosimy młodzież z klasy VIII przygotowującą się do bierzmowania, aby zapoznała się z nowymi informacjami dotyczącymi bierzmowania umieszczonymi na stronie internetowej. Bierzmowanie planowane jest na 12.06.