XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021 r.

  1. Dziś Mszę św. o 11.30 odprawi pochodzący z Opatkowic ks. Wacław Piszczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który przeżywa złoty jubileusz kapłaństwa. 50 lat temu odprawiał w naszym kościele Mszę św. prymicyjną. Czcigodnego Jubilata polecamy opiece Matki Bożej Gajowskiej i św. Józefa. O 14.00 dla chętnych wyjazd z górnego parkingu na rowerową wycieczkę do sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu.
  2. Również dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego celem jest zwrócenie uwagi wiernych na zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, jak również zbiórka funduszy na zakup i eksploatację środków transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. W przyszłą niedzielę będzie z nami ks. Wojciech Kościelniak z Kiabakari w Tanzanii, który opowie o realiach funkcjonowania misji w warunkach pandemii, jak również będzie prosił o wsparcie zakupu paliwa dla pojazdów misji. Obecnie misja dysponuje: trzema autobusami szkolnymi, jednym mikrobusem, ambulansem terenowym, dwoma samochodami terenowymi typu pickup, czternastoma motocyklami oraz traktorem. Pojazdy te zużywają ok. 900 litrów paliwa miesięcznie.
  3. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę (również w sobotę, 24.07., po Mszy św. o 18.00) po każdej Mszy św. na obu parkingach. Prosimy, aby kierowcy czekali przy swoich pojazdach.
  4. Środa, 21.07., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  5. Czwartek, 22.07., święto św. Marii Magdaleny.
  6. Piątek, 23.07., święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  7. W środę, 21.07., o 19.00 i w sobotę, 17.07., o 9.00 Nordic Walking nie tylko dla seniorów w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Serdecznie zapraszamy.
  8. Na stronie parafialnej oraz w gablocie przed kościołem informacja o szczepieniach w naszej gminie.