VII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 lutego 2022 r.

1. Wtorek, 22.02., święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  2. Czwartek, 24.02., „Tłusty czwartek”. Ojcowie Kapucyni zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” i złożenia ofiary na budowę studni w Afryce. Deficyt wody pitnej jest jednym z największych problemów Afryki, gdzie ludzie umierają nawet nie tyle z głodu, co z powodu chorób wynikających z braku dostępu do pitnej wody. Szczegóły akcji na stronie internetowej pączek.kapucyni.pl.
  3. Siedmiu ministrantów z naszej parafii ukończyło kurs lektorski i w sobotę, 26.02., o 10.00 w kościele w Mogilanach otrzymają uroczyste błogosławieństwo do spełniania posługi lektora. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  4. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących. Więcej informacji na ulotkach i na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  5. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę na zakup miedzianej blachy, w ramach składki inwestycyjnej, złożono 6791,00 zł, w kopertach 2600,00 zł, na konto wpłynęło 18100,00 zł. W sumie od 17.01.22 r. złożono 26241,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 147623,00 zł. Następna składka inwestycyjna będzie wyjątkowo w III niedzielę, 20.03., gdyż w II Niedzielę W. Postu rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. dr Przemysław Bukowski sercanin, i po Mszach św., będą zbierane ofiary na dzieła prowadzone przez Księży Sercanów.