VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 lutego 2022 r.

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna posługę siedmiu lektorów, którzy wczoraj otrzymali uroczyste błogosławieństwo. Cieszymy się z tego powodu i życzymy, by Słowo Boże, które będą odczytywali, kształtowało ich życie, a Matka Boże Gajowska otaczała opieką.
  2. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Włączmy się w tę modlitwę.
  3. Poniedziałek, 28.02., po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  4. Wtorek, 01.03., 19.15 Grupa Modlitewna zaprasza do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju.
  5. Środa, 2.03., Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje wiernych do Świąt Paschalnych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu oraz w I Niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. będzie zbiórka na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ścisły mają obowiązek zachować osoby między 18 a 60 rokiem życia, którym zdrowie na to pozwala. Pozostali są do poszczenia w tym dniu usilnie zachęcani. Kancelaria nieczynna.
  6. Czwartek, 3.03., 17.00 – 17.50 – spowiedź przed pierwszym piątkiem. W pierwszy piątek, z racji Drogi Krzyżowej, nie będzie spowiedzi przed wieczorną Mszą św.
  7. Piątek, 4.03., święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. 17.00 – Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ. Adoracja do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  8. Sobota, 5.03., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec, który poprowadzi Róża MB Fatimskiej. O 18.00 Msza św. niedzielna z poświęceniem świec i książeczek, wręczeniem Pisma św. oraz złożeniem postanowień wielkopostnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  9. Niedziela, 6.03., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30. O 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. Faktura za energię elektryczną dla kościoła (ogrzewanie, oświetlenie wewnątrz, lampy na słupach wokół kościoła oraz oświetlenie ścieżek w Różańcowym gaju), za okres od 11.12.2021 do 10.02.2022 r., wyniosła 4683,90 zł.