II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego kończąca oktawę Wielkanocy. O 15.00 odpustowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Zachęcamy do przekazywania 1% na Caritas.
 3. Przed kościołem wyłożone są książeczki syntetycznie przedstawiające formy kultu Bożego Miłosierdzia. Są one gratisowe. Zabierzmy je dla siebie i dla znajomych. Niech lektura tej książeczki pomoże pogłębić kult Bożego Miłosierdzia.
 4. Poniedziałek, 25.04., święto św. Marka, ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o 11.00 do kościoła w Świątnikach z racji peregrynacji Ikony Świętej Rodziny po naszej Archidiecezji. Ze stolika pod chórem można zabrać obrazki tej ikony.
 5. Wtorek, 26.04., uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, przeniesiona z ubiegłej soboty ze względu na fakt, iż oktawa Wielkanocy ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi uroczystościami.
 6. Piątek, 29.04., święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 7. Niedziela, 1.05., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30. Po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo majowe w kościele, a o 20.30 nabożeństwo majowe przy grocie.
 8. Przypominamy, że zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji pokoju na Ukrainie, zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 9. Pielgrzymi z Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracają na szlak pielgrzymkowy i wzorem lat ubiegłych, proszą o nocleg dla ok. 130 osób. Według programu mają do nas dotrzeć w poniedziałek, 2.05., ok. 19.00. Wymarsz planowany jest następnego dnia ok. 9.00. Wszyscy, którzy mogą i chcą przyjąć pielgrzymów pod swój dach, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii lub przesłanie zgłoszenia mailem na adres parafii z podaniem adresu, numeru telefonu oraz liczby miejsc noclegowych.
 10. Grupa Nordic Walkingowa serdecznie zaprasza na treningi w każdą sobotę o 9.00. Zbiórka na górnym parkingu. Więcej informacji na FB „Nordic Walking Gaj”.
 11. Zachęcamy do korzystania z parafialnej strony internetowej gdzie można znaleźć wszystkie ważne informacje z życia parafii.
 12. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W Niedzielę Palmową na zakup miedzianej blachy, w ramach składki inwestycyjnej, złożono 7367,00 zł, w kopertach 5050,00 zł, na konto wpłynęło 5100,00 zł. W sumie od 21.02.22 r. złożono 17517,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 165140,00 zł plus 70000,00 zł dotacji na Różańcowy gaj, którą sponsor Różańcowego gaju w całości przekazał na remont dachu. Kosztorys remontu dachu nad nawą główną kościoła opiewa na 450000,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna składka inwestycyjna będzie w II niedzielę maja, 8.05. Dziś o00 na plebanii spotkanie Parafialnego Komitetu Remontu Dachu Kościoła, a jutro rozpoczęcie prac.