XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 r.

  1. Czwartek, 29.09., święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Na Mszę o 18.00 szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  2. Sobota, 1.10., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża Matki Bożej Fatimskiej. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy św. rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, w czasie których będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych i o pokój na świecie a zwłaszcza na Ukrainie. Pierwszy różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. W kościele nabożeństwa różańcowe będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  3. Niedziela, 2.10., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej, specjalnie na tę okazję przygotowaną. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w kwocie 1907 zł.
  6. Tegoroczny odpust zapoczątkował trzyletnie przygotowanie naszej parafii do wielkich jubileuszy: w roku 2025 700 lecie naszej parafii, w 2026 r. 400 lecie naszego kościoła i 2027 r. 750 lecie kultu Matki Bożej Gajowskiej. W ramach duchowego przygotowania, począwszy od pierwszej soboty października, w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
  7. Również w ramach przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych, w grocie zostały zamontowane nowe kamienne tablice upamiętniające pierwszy drewniany kościół w Gaju z końca XIII w. oraz powstanie „Różańcowego gaju”. W grocie została także zamontowana skrzyneczka, gdzie będzie można składać intencje modlitewne do Matki Bożej Gajowskiej. W złożonych intencjach będzie odmawiany różaniec przy grocie o 20.30 w każdą drugą środę miesiąca oraz sprawowana Msza św. w kościele o 7.00 w każdą drugą sobotę miesiąca. Polecajmy Pani Gajowskiej wszystkie intencje bliskie naszemu sercu.
  8. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg zaproponowanego grafiku. Grafik na pierwszy tydzień października jest następujący:

Lp.

Dzień

Data

Rejon parafii

1.

SB

01.10.

GAJ, ul. Pogórze (od nru 10), ul. Wesoła (od nru 37)

2.

ND

02.10.

GAJ, ul. Wzgórze (od nru 65)

3.

PN

03.10.

LUSINA, ul. Brzegi od nru 187 do ul. Górska 37, ul. Kwiatowa 27 i 27a, ul. Stroma (od ul. Brzegi do nru 2)

4.

WT

04.10.

GAJ, ul. Słoneczna ( od nru 47), ul. Zalesie, ul. Sosnowa, ul. Grzmiąca

5.

ŚR

05.10.

GAJ, ul. Góra Libertowska 71, ul. Myślenicka od Libertowa (nr parzyste), ul. Klimkówka, ul. Myślenicka, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (do nru 58)

6.

CZ

06.10.

GAJ, ul. Widokowa (od 1 do 57, do skrzyżowania z ul. Cichą)

7.

PT

07.10.

LUSINA, ul. Polna (od nru 18), ul. Brzegi (od Polnej do Zdrojowej)

8.

SB

08.10.

LUSINA, ul. Krakowska (nry nieparzyste od 5 do 25, parzyste od 2 – 36)

9.

ND

09.10.

LUSINA, ul. Krakowska (od 27 do nru 77, do kaplicy)

  1. Kiosk parafialny na cmentarzu w październiku będzie czynny w soboty i niedziele.