XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 sierpnia 2023 r.

  1. Dziś święto Przemienienia Pańskiego i zarazem pierwsza niedziela sierpnia. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Wtorek, 8.08., wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Dominikanów. Ks. Dominikowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe i polecamy opiece MB Gajowskiej i świętego patrona.
  3. Środa, 9.08., święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencjach złożonych do skrzyneczki w grocie.
  4. Czwartek, 10.08., święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  5. Sobota, 12.08., Msza św. o 7.00 w intencjach złożonych w księdze intencji w zakrystii oraz do skrzyneczki w grocie.
  6. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce elektroodpadów, wspierając w ten sposób Kościół na Wschodzie.
  7. W przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Trwa deskowanie dachu i prace wykończeniowe przy więźbie, tak by przygotować front robót dla ekipy blacharzy. Sierpień i wrzesień będą trudne finansowo, gdyż wydatki są teraz a środki z otrzymanej dotacji spłyną najwcześniej w październiku. Zatem wielka prośba o hojne wsparcie w nadchodzących miesiącach tego historycznego dzieła jakim jest remont dachu naszego, prawie już czterystuletniego, kościoła.