XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 września 2023 r.

  1. Przeżywamy dziś odpust parafialny z okazji święta Narodzenia NMP, czyli święto parafii i dzień szczególnej łaski, polegającej na darowaniu kary za grzechy już odpuszczone w Sakramencie Pokuty. Aby otrzymać odpust należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przyjąć Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Dzisiejsze uroczystości odpustowe rozpoczynają drugi rok trzyletniego przygotowanie naszej parafii do wielkich jubileuszy: w roku 2025 – 700. lecie naszej parafii, w 2026 r. 400. lecie budowy naszego kościoła i w 2027 r. 750. lecie kultu Matki Bożej Gajowskiej. Gaj jest jednym z najstarszych miejsc kultu maryjnego w Polsce. Ze względu na prace przy kościele procesja eucharystyczna po sumie o 11.30 przejdzie przez Różańcowy gaj do groty i z powrotem do kościoła. W czasie procesji zostanie użyty po raz pierwszy nowy baldachim. Serdeczne Bóg zapłać fundatorom. Po procesji uroczyste błogosławieństwo dzieci w kościele.
  2. Środa, 13.09., 20.30 Różaniec przy grocie w intencjach złożonych do skrzyneczki w grocie.
  3. Czwartek, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu w Lusinie przy ulicy Brzegi. 16.30 zbiórka dla chcących służyć przy ołtarzu. Zapraszamy wszystkich chętnych bez limitu wieku.
  4. Piątek, 15.09., III piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Sobota, 16.09., 18.00 Msza św. niedzielna i pierwsze spotkanie rodziców i dzieci z klas 3, przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania odpustu. Niech Pani Gajowska wyprasza potrzebne łaski. Zapraszamy, zwłaszcza gości, na krótką modlitwę do Różańcowego gaju.
  7. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na remont dachu naszego kościoła. Polecamy to wielkie dzieło modlitwie i ofiarności parafian i gości. W ubiegłym tygodniu zakończone zostały prace przy izolacji fundamentów prezbiterium. Izolacja pozostałych fundamentów kościoła przewidziana jest na przyszły rok. Cieśle przygotowali dach główny do krycia blachą miedzianą. Zostało postawione rusztowanie do remontu wieży, wysokie na ponad 40 m i o powierzchni ponad 1700 m2. Ze względu na wysokie koszty wynajmu rusztowania, obecnie priorytet mają prace przy dachu wieży. Od 8.09.2022 r., gdy otrzymaliśmy pozwolenie konserwatorskie, został już wyremontowany dach nad prezbiterium oraz dach nad kaplicą św. Józefa i dach nad zakrystią. Serdeczne dzięki za wsparcie tego dzieła, które jest istotnym elementem przygotowania naszej świątyni na jubileusz 400. lecia jej budowy. Niech nasza ofiarność będzie kontynuacją ofiarności poprzednich pokoleń parafian gajowskich, którzy ten kościół wybudowali czterysta lat temu i rozbudowali w 1900 r. tak jak on dziś wygląda.