XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 września 2023 r.

  1. Dziś na Mszy św. 3 kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów. To wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej. Nowym ministrantom życzymy wytrwałości w służbie Bożej, a całej Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękujemy za ich piękną posługę. Zapraszamy kolejnych kandydatów do posługi przy ołtarzu. Zapraszamy też do aktywnego włączania się w liturgię niedzielnych Mszy św. poprzez odczytywanie Słowa Bożego, modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Ponawiamy prośbę o wsparcie śpiewem naszego pana Organistę. Póki co robią to trzy osoby. Przydałyby się jeszcze drugie trzy i wtedy pomoc panu Organiście polegałby na śpiewie raz w miesiącu na Mszy św. w sobotę o 18.00 lub w niedzielę o 17.00. Nieduży wysiłek a bardzo pomocny!
  2. Poniedziałek, 18.09., święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Młodzież, szczególnie z klas ósmych, rozpoczynającą bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na „Różaniec przy grocie” o 20.30. Jednocześnie przypominamy, że uczniowie z klasy VII i VIII, chcący przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii są zobowiązani do złożenia u ks. Dominika do końca września „Deklaracji kandydata”. Terminy spotkań i informacje o przygotowaniu do bierzmowania są umieszczone na stronie internetowej parafii.
  3. Środa, 20.09., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa z racji trzeciej środy miesiąca.
  4. Czwartek, 21.09., święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  5. Piątek, 22.09., 15.00 comiesięczna koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu w Lusinie, ul. Brzegi. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców Lusiny do wspólnej modlitwy.
  6. Wielkie dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w ubiegłą niedzielę, przyczyniając się do rozwoju kultu MB Gajowskiej. Szczególne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie kościoła, jak i samej uroczystości odpustowej. Bóg zapłać za piękne odnowienie kapliczki Pana Jezusa Frasobliwego, która znalazła godne miejsce w „Różańcowym gaju”. Tegoroczny odpust rozpoczął drugi rok trzyletniego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy: w roku 2025 700 lecie naszej parafii, w 2026 r. 400 lecie naszego kościoła i 2027 r. 750 lecie kultu Matki Bożej Gajowskiej. Podejmijmy wysiłek duchowej i materialnej odnowy naszej parafii.
  7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  8. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  9. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki odpustowej złożono do skarbony 19910,00 zł, w kopertach 8050,00 zł, na konto wpłynęło11595,00 zł. W sumie od 20.08.23 r. złożono 39555,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 639448,00 zł plus 500 USD. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka 8.10, w drugą niedzielę miesiąca. W minionym tygodniu została dokończona pielęgnacja zieleni wokół kościoła, odjechał dźwig, który był bardzo pomocny przy pracach na dachu, ale do prac przy wieży był za mały. Został zdemontowany krzyż ze szczytu wieży i można go zobaczyć przed kościołem zanim pójdzie do renowacji. Prace na szczycie wieży były wykonywane w 2013 r., ale już widać niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Została sfinalizowana umowa z MKiDN na dotację w kwocie 400000,00 zł. Na remont dachu wieży kościoła, jeśli nie będzie niespodzianek, powinna wystarczyć dotacja, a na pokrycie kosztów remontu dachu głównego kościoła potrzeba jeszcze ok. 150000,00 zł. Ufamy, że pod opieką MB Gajowskiej i św. Józefa do końca tego roku uda się zakończyć to historyczne dzieło remontu dachu naszego parafialnego kościoła.