XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 września 2023 r.

  1. Dziś przypada ogłoszony przez Księdza Arcybiskupa Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszach św. przed kościołem młodzież zbiera fundusze na inicjatywy duszpasterskie związane z formacją dzieci i młodzieży na poziomie naszego dekanatu i parafii. Bóg zapłać za ich finansowe wsparcie.
  2. Czwartek, 28.09., na Mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  3. Piątek, 29.09., święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  4. Sobota, 30.09., XIV Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik pod hasłem ”Różańcowa modlitwa za Ojczyznę”. Początek o 10.00, o 12.00 Msza św. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, które otrzymają poświęcone różańce, a po Mszy św. poprowadzą pierwszy różaniec. W kościele nabożeństwa różańcowe będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  5. Niedziela, 1.10., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  6. W grocie już od roku jest zamontowana skrzyneczka, gdzie można składać intencje modlitewne do Matki Bożej Gajowskiej. W złożonych intencjach odmawiany jest różaniec przy grocie o 20.30 w każdą drugą środę miesiąca oraz sprawowana Msza św. w kościele o 7.00 w każdą drugą sobotę miesiąca. Również w zakrystii od pięciu już lat znajduje się sięga intencji, gdzie można wpisywać intencje w różnych potrzebach, np. o zdrowie, rozwiązanie problemów życiowych jak i z różnych okazji, np. imienin, urodzin czy rocznic, jednak zawsze za żywych a nie za zmarłych. Msza św. w tych intencjach sprawowana jest w każdą sobotę o 7.00. Polecajmy Pani Gajowskiej wszystkie intencje bliskie naszemu sercu.
  7. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg rejonów parafii:

Niedziela, 1.10., Rejon I

Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna

Poniedziałek, 2.10., Rejon II

Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.

Wtorek, 3.10., Rejon III

Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.

Środa, 4.10., Rejon IV

Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.

Czwartek, 5.10., Rejon V

Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.

Piątek, 6.10. Rejon VI

Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.

Sobota, 7.10., Rejon VII

Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dorosłym magazyn historyczny Tygodnika Niedziela zatytułowany „Bitwa o pamięć”, gdzie można przeczytać m.in. o tym jak bł. kard. Wyszyński przeszkadzał w planach sowietyzacji Polski czy o dzieciach polskich – zapomnianych ofiarach niemieckiego bestialstwa w czasach II wojny światowej, dzieciom zaś Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznik Staś wydawany przez naszą Archidiecezję.