XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 października 2023 r.

 1. Środa, 11.10., 20.30 „Różaniec przy grocie w intencjach złożonych na karteczkach w grocie.
 2. Czwartek, 12.10., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: 16.30 z kl. VII, 18.45 z kl. VIII.
 3. Sobota, 14.10., 7.00 Msza św. do MB Gajowskiej w intencjach złożonych w księdze intencji w zakrystii i na karteczkach w grocie. 9.00 rozpoczęcie VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” w Sanktuarium św. Jana Pawła II, 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 18.00 Msza św. z niedzieli, różaniec i Wieczór Uwielbienia Pana.
 4. W przyszłą niedzielę, 15.10., XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po Mszach św. kwesta na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, w ramach budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II.
 5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 6. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
 7. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg rejonów parafii:

Niedziela, 8.10., Rejon I

Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna

Poniedziałek, 9.10., Rejon II

Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.

Wtorek, 10.10., Rejon III

Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.

Środa, 11.10., Rejon IV

Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.

Czwartek, 12.10., Rejon V

Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.

Piątek, 13.10. Rejon VI

Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.

Sobota, 14.10., Rejon VII

Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.

 1. Przyjmujemy wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu.
 2. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów. Śmieci należy wrzucać do kontenera umieszczonego na parkingu cmentarnym. Kontener, który stał przy dolnej bramie cmentarza, na żądanie gminy, został usunięty w kwietniu br., gdyż zajmował pas drogowy. Zabronione jest zaśmiecanie pasa drogowego, wyrzucanie śmieci za ogrodzenie oraz tworzenie dzikich wysypisk na terenie cmentarza. Prosimy również o sprawdzenie czy osoby opiekujące się grobami posiadają stosowne dokumenty upoważniające do dysponowania nimi i czy groby, którymi się opiekują są opłacone. Groby nieopłacone będą przeznaczane do likwidacji i ponownego wykorzystania. Opłaty można wnosić w kancelarii parafialnej we wtorki po Mszy św. o 18.00.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego Extra poświęconego w całości kultowi maryjnemu i objawieniom Matki Bożej w różnych częściach świata. Cena 14 zł. Polecamy również lekturę Gościa Niedzielnego, gdzie można przeczytać m.in., że w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, gdzie dla Małopolski było przeznaczonych 146 mln zł. gmina Świątniki G. pozyskała prawie 1,3 mln zł na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich w obrębie zabytkowego kościoła pw. św. Stanisława BM w Świątnikach G. Gmina Mogilany należy do wąskiego grona 15 gmin, na 182 gminy województwa małopolskiego, które w ramach tego programu, zarówno pierwszej jak i drugiej edycji, pozyskały 0 zł, gdyż albo nie składały wniosków albo ich wnioski zostały odrzucone. Gmina Mogilany odrzuciła wniosek przygotowany przez naszą parafię w ramach pierwszej edycji programu, a MKiDN odrzuciło dwa wnioski gminy złożone w pierwszej edycji i dwa następne w drugiej. Gmina nie skorzystała z okazji by naprawić swój błąd i złożyć wniosek przygotowany przez naszą parafię w ramach drugiej edycji. Należy zauważyć, że wnioski złożone w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nie były ani dyskutowane, ani głosowane przez Radę Gminy, jak to miało miejsce w przypadku wniosku parafii.
 4. Ponieważ gmina odcięła parafię od funduszy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków musimy sobie radzić sami i dlatego dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. kolejna składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Uszkodzone elementy konstrukcji dachu wieży zostały wymienione lub naprawione. Trwa pracochłonne, ze względu na kształt wieży deskowanie i wykonywanie elementów dekoracyjnych.