XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2023 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po Mszach św. kwesta na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, w ramach budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II.
  2. Środa, 18.10., święto św. Łukasza, ewangelisty. Z racji trzeciej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej i różańcu modlitwy do św. Józefa.
  3. Piątek, 20.10., uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Po Mszy św. różaniec w intencji zmarłych wypominanych w Wypominkach Rocznych.
  4. Niedziela, 22.10., uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Św. Jan Paweł II jest też patronem naszego „Różańcowego gaju”. Zapraszamy na uroczysty „Różaniec przy grocie” o 20.30, który rozpocznie się przy pomniku św. Jana Pawła II. Jest to również Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem„Misje sercem Kościoła”. Składka na Mszach św. przeznaczona będzie na cele misyjne.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  7. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg rejonów parafii:

Niedziela, 15.10., Rejon I

Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna

Poniedziałek, 16.10., Rejon II

Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.

Wtorek, 17.10., Rejon III

Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.

Środa, 18.10., Rejon IV

Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.

Czwartek, 19.10., Rejon V

Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.

Piątek, 20.10. Rejon VI

Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.

Sobota, 21.10., Rejon VII

Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.

  1. Przyjmujemy wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu.
  2. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów. Śmieci należy wrzucać do kontenera umieszczonego na parkingu cmentarnym. Kontener, który stał przy dolnej bramie cmentarza, na żądanie gminy, został usunięty w kwietniu br., gdyż zajmował pas drogowy. Zabronione jest zaśmiecanie pasa drogowego, wyrzucanie śmieci za ogrodzenie oraz tworzenie dzikich wysypisk na terenie cmentarza. Na cmentarzu prowadzona jest pielęgnacja zieleni i okazało się, że wzdłuż ogrodzenia jest wysypisko śmieci wyrzuconych przez leniwych opiekunów grobów, którym nie chciało się ich zanieść do kontenera. Co więcej nawet teren ogrodzony pod nową część cmentarza zaczyna być traktowany jako wysypisko śmieci. Dbajmy o cmentarz jak o własne domy i ogródki. Dane systemu komputerowego, który parafia używa do administrowania cmentarzem, wskazują, że wiele grobów jest nieopłaconych. Groby nieopłacone będą przeznaczane do likwidacji i ponownego wykorzystania. Opłaty można wnosić w kancelarii parafialnej we wtorki po Mszy św. o 18.00.
  3. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożono 7827,00 zł, w kopertach 4500,00 zł, na konto wpłynęło 5590,00 zł. W sumie od 17.09.23 r. złożono 17917,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 657365,00 zł plus 500 USD, plus 50000,00 zł. dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, którą otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli pozyskać tę dotację. Tak więc potrzeba jeszcze ok. 100000,00 zł by pokryć koszty remonty dachu i izolacji pionowej fundamentów prezbiterium, która już została wykonana. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian z nadzieją, że uda się do końca roku zebrać brakującą sumę. Następna zbiórka 12.11, w drugą niedzielę miesiąca. Przypominamy również, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. Od poniedziałku ekipa blacharzy zaczyna kryć blachą miedzianą dach wieży kościoła.