XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2023 r.

  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W łączności z Kościołem powszechnym dziękujemy za naszą świątynię parafialną, która została wybudowana 1626 r. i poświęcona w 1636 r. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Uroczystość ta jest również okazją, by ożywić naszą troskę o kościół parafialny, zwłaszcza w kontekście remontu dachu. Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne w diecezji.
  2. Środa, 1.11., Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msze św. o 7.30, 9.30 i 11.30. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.00. Na cmentarzu o 14.00 procesja różańcowa z wypominkami i bezpośrednio po niej Msza św. W Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.30 do 16.30 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Potrzeba 8 osób na jednogodzinne dyżury. Ofiary będą zbierane do skarbony w ogrzewanym namiocie obok kaplicy. W zakrystii jest lista dyżurów i można zapisywać się na wybrane godziny. Bardzo prosimy o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
  3. Czwartek, 2.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kaplicy na cmentarzu Msze św. o 9.00 i 15.00, a w kościele o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 różaniec za zmarłych rozpoczynający modlitwę wypominków listopadowych. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych będą od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej aż do Adwentu.
  4. Przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych będzie można uzyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych. Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych należy nawiedzić cmentarz i odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych, wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu oraz spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  5. Piątek, 3.11., pierwszy piątek miesiąca. 16.45 – 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. Na zakończenie adoracji litania do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych.
  6. Sobota, 4.11., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża św. Maksymiliana Kolbe. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
  7. Niedziela, 5.11., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.