XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Czwartek, 9.11., święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – kościoła katedralnego papieża, który został poświęcony przez papieża św. Sylwestra I, 9 listopada 324 r. Do roku 1308 był on rezydencją papieży. Panowało tam 161 papieży i odbyło się pięć soborów powszechnych. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.45.
  3. Sobota, 11.11., Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę, szczególnie w czasie Mszy św. o 18.00 i różańca przy grocie o 20.30. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej na naszych domach.
  4. Niedziela, 12.11., 11.30 wprowadzenie relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, które przywiozą do naszej parafii górale z Bachledówki, archidiecezjalnego sanktuarium Prymasa Tysiąclecia i członkinie Instytutu Prymasowskiego. Uroczystej Mszy św., która będzie miała góralską oprawę muzyczną, będzie przewodniczył o. Marek Tomczyk, paulin. Będziemy przyzywać wstawiennictwa bł. kard. Wyszyńskiego w tym niełatwym czasie, który przeżywa nasza Ojczyzna i w przygotowaniach naszej parafii do wielkich jubileuszy: 700. lecia jej istnienia w 2025 r., 400. lecia budowy naszego kościoła w 2026 r. i 750. lecia kultu Matki Bożej Gajowskiej w 2027 r., który to jubileusz, jak ufamy, zostanie zwieńczony koronacją piętnastowiecznego wizerunku Pani Gajowskiej.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
  6. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej do końca listopada. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych będzie w III piątek miesiąca, 17.11., o 18.00.
  7. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu naszego kościoła złożone w czasie zbiórki na cmentarzu w kwocie 6137,00 zł, 50 Euro i 10 GBP. Szczególne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w przeprowadzenie kwesty. W przyszłą niedzielę, 12.11., składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Potrzeba jeszcze ok. 100000,00 zł.