UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o 11.30 poświęcenie odnowionego krzyża na szczyt wieży oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia. Montaż krzyża na wieży planowany jest na poniedziałek, 27.11.
  2. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych do czwartku, 30.11., po wieczornej Mszy św. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy modlitwę wypominków rocznych. która potrwa do ostatniej niedzieli października 2024 r. Imiona i nazwiska naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, podzielone na dwie części, będą odczytywane na zmianę w każdą niedzielę przed Mszami św. o 7.30 i 9.30. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będzie sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00.
  3. Piątek, 1.12., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie dzieci i młodzież zapraszamy na spotkanie organizacyjne Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
  4. Sobota, 2.12., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Fatimskiej. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 17.50. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem i pobożnie przeżyć Adwent przygotowujący nas do świąt Bożego Narodzenia.
  5. Niedziela, 3.12., Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii. W zakrystii można będzie również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach kolędy będziemy odwiedzać parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej parafii są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 17.12., czyli do III Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego z kalendarzem na 2024 r.