II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023 r.

  1. Dziś II niedziela Adwentu, a zarazem XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, na Ukrainie, w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Aktualnie, Kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  2. Czwartek, 14.12., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – bezpośrednio po Roratach.
  3. Piątek, 15.12., z racji trzeciego piątku Msza św. roratnia o 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Sobota, 16.12., od 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii do piątku, 15.12. W ramach adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 17.50. W czasie adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment, zwłaszcza, że w tym roku Wigilia przypada w niedzielę i Adwent jest krótki!
  5. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku roraty przeżywamy ze św. Franciszkiem z okazji 800 rocznicy zorganizowania przez niego pierwszej szopki z żywymi zwierzętami.
  6. W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Jeszcze tylko do przyszłej niedzieli włącznie można składać deklaracje przyjęcia kolędy wrzucając stosowną deklarację do skrzyneczki za ławkami lub przesyłając mailem na adres parafii. Bardzo prosimy „nie zaspać” gdyż raz opracowany program kolędy trudno jest modyfikować. Planujemy odwiedzać 4 rodziny na godzinę.
  8. Dziś na wszystkich Mszach św. ostatnia w tym roku składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Przypominamy, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Potrzeba jeszcze ok. 50000,00 zł. Bóg zapłać za każdy grosz. Mimo trudnych warunków atmosferycznych trwają prace przy pozostałych daszkach na wieży.
  9. Dom Księży Chorych w Swoszowicach poszukuje pracownika do opieki nad księżmi chorymi. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Dyrektorem Domu ks. prałatem Ryszardem Luber tel. 600 097 725.