IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu a zarazem wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 17.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. W każdej paczce opłatków są teksty modlitw i Ewangelii do wykorzystania na rozpoczęcie Wigilii. O północy Paterka w intencji wszystkich parafian. Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
  2. Poniedziałek, 25.12., Uroczystość Narodzenia Pańskiego, doroczny, radosny obchód Tajemnicy Wcielenia. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Wtorek, 12., święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII.
  4. Środa, 27.12., święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo wina.
  5. Czwartek, 28.12., święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  6. Niedziela, 31.12., święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa i zarazem ostatni dzień 2023 roku. O 17.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku.
  7. W IV Niedzielę Adwentu 1900 r. została poświęcona nowo wybudowana wieża naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za wysiłek poprzednich pokoleń parafian, którzy ten kościół rozbudowali i upiększyli. Dziękujemy również za wszystkich, którzy na różne sposoby włączają się w remont dachu naszego kościoła. Szczególne podziękowania dla pracowni ślusarsko-odlewniczej „Kufrej-Proszek” z Libertowa, która nieodpłatnie wykonała renowację i iluminację krzyża. Cieśle ukończyli prace przy wieży, blacharzom zostało pokrycie daszków przy drzwiach wejściowych. Ze względu na złą pogodę niestety nie udało się zdemontować kolejnych pięter rusztowania.
  8. MKiDN pozytywnie rozpatrzyło wniosek parafii z 31.10.2023 r i zwiększyło kwotę przyznanej parafii dotacji o 490 tyś. zł do łącznej sumy 890 tyś. zł.
  9. Zachęcamy do lektury świątecznego, podwójnego numeru Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest audiobook czyli płyta CD z wersją audio książki ks. Józefa Naumowicza „Narodziny Bożego Narodzenia”. Najmłodszym czytelnikom polecamy znakomity miesięcznik Staś oraz Małego Gościa Niedzielnego z artykułem o pierwszej szopce zorganizowanej przez św. Franciszka, który jest podsumowaniem naszych rozważań w czasie rorat.