III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Poniedziałek, 4.03., święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  3. Środa, 6.03., po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej z racji pierwszej środy miesiąca.
  4. Czwartek, 7.03., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Piątek, 8.03., Droga krzyżowa o 17.00 którą poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Druga Droga Krzyżowa o 19.30.
  6. Sobota, 9.03., Msza św. o 7.00 w intencjach złożonych w księdze intencji w zakrystii oraz przy grocie. Po Mszy św. o 18.00 (niedzielnej) Wieczór Uwielbienia Pana.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jako jałmużna rekolekcyjna, na dzieła charytatywne prowadzone przez ojców franciszkanów na Ukrainie w kwocie 4485,00 zł.
  8. W zakrystii, w ramach akcji charytatywnej Caritas na Wielki Post można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara za paschalik wynosi 10 zł a za baranki 15 zł.
  9. W przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na dalsze prace remontowe przy kościele (izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła). Pogoda sprzyja i prace przy dachu głównym naszego kościoła dobiegają końca.