NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024 r. 

 1. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Niech te Święta Paschalne umocnią naszą wiarę, że i my wraz z Nim zmartwychwstaniemy. Niech radość paschalna przeniknie nasze życie i towarzyszy nam w naszej codzienności. Radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Tradycyjnie składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII.
 3. Środa, 3.04., czwarty dzień oktawy Wielkanocy, pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej.
 4. Czwartek, 4.04., piąty dzień oktawy Wielkanocy, pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Piątek, 5.04., szósty dzień oktawy Wielkanocy, pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Po nabożeństwie spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego. Ponieważ oktawa Wielkanocy ma rangę uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
 6. Sobota, 6.04., siódmy dzień oktawy Wielkanocy, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, który poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla rozpoczynający nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca na które składa się:
 • przystąpienie do spowiedzi przed sobotą z intencją wynagradzającą za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • przyjęciu Komunii św. w sobotę, również w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższą sobotę będzie to intencja wynagradzająca szczególnie za obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
 • odmówienie pięciu tajemnic różańca św. w tej samej intencji wynagradzającej.
 • rozważanie jednej lub kilku tajemnic różańcowych w ciągu przynajmniej 15 minut, także w intencji wynagradzającej.

Więcej informacji o nabożeństwie pierwszych pięciu sobót miesiąca na parafialnej stronie internetowej.

W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych oraz w ramach rozpoczętego Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 17.50. W czasie adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem. Na Mszy św. o 18.00 (niedzielnej) dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

 1. Niedziela, 7.04., II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, zakończenie oktawy Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30. 00 Msza św. odpustowa w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian.
 2. Serdeczne Bóg zapłać ks. Dominikowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz osobom śpiewającym za piękne przygotowanie liturgii Triduum Sacrum. Wielkie dzięki za ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli przygotować kościół na święta.