II NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego kończąca oktawę Wielkanocy. O 15.00 odpustowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne i przekazywana do kurii. Zachęcamy do przekazywania 1,5% na Caritas.
  3. Przed kościołem wyłożone są książeczki syntetycznie przedstawiające formy kultu Bożego Miłosierdzia. Są one gratisowe. Zabierzmy je dla siebie i dla znajomych. Niech lektura tej książeczki pomoże pogłębić kult Bożego Miłosierdzia.
  4. Poniedziałek, 8.04., przeniesiona z 25.03 z uwagi na Wielki Tydzień i oktawę Wielkanocy, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 18.00 uroczysta Msza św. ze złożeniem deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku pod chórem znajdują się formularze deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które prosimy zabrać, wypełnić i przynieść na Mszę św. o 18.00.
  5. Środa, 10.04., jak w każdą drugą środę miesiąca „Różaniec przy grocie” o 20.30 w intencjach złożonych do skrzyneczki w grocie.
  6. Czwartek, 11.04., spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.30.
  7. Sobota, 13.04., druga sobota miesiąca. Msza św. o 7.00 w intencjach złożonych w księdze intencji w zakrystii oraz przy grocie. Po Mszy św. o 18.00 (niedzielnej) Wieczór Uwielbienia Pana.
  8. Codziennie o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  9. W przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na dalsze prace remontowe przy kościele (izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła). W nadchodzącym tygodniu planowane jest definitywne zakończenie prac blacharskich i rozpoczęcie prac przy izolacji pionowej fundamentów naszego kościoła.