III NIEDZIELA WIELKANOCNA  14 kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody rozpocznie VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku będą czytane Dzieje Apostolskie. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma św.
  2. Środa, 17.04., Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Józefa z racji trzeciej środy miesiąca.
  3. Piątek, 19.04., Trzeci piątek miesiąca. Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  5. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”. W różańcu można uczestniczyć również online. Szczegóły na stronie parafialnej.
  6. Ponawiamy prośbę o wsparcie śpiewem naszego pana organistę choćby raz w miesiącu na Mszy św. w soboty o 18.00 lub niedziele o 17.00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W szczególności polecamy „Mały promyczek” dla dzieci w wieku przedszkolnym i „Promyczek dobra” dla dzieci w wieku szkolnym. Pilotażowo zostały zaprenumerowane dwa egzemplarze. Istnieje możliwość zwiększenia liczby prenumerowanych egzemplarzy. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Cena 10 zł.
  8. Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na dalsze prace remontowe przy kościele: Izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła.