IV NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby powołał robotników do swojej winnicy.
  2. Wtorek, 23.04., uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Uroczysta Msza św. o 7.00 i 18.00.
  3. Czwartek, 25.04., święto św. Marka, ewangelisty. Na Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  4. Piątek, 26.04., 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu przy ul. Brzegi w Lusinie.
  5. Pielgrzymi z Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik proszą o nocleg dla ok. 170 osób. Według programu mają do nas dotrzeć w czwartek, 2.05., między 19.00 a 19.30. Wymarsz planowany jest następnego dnia ok. 9.00. Wszyscy, którzy mogą i chcą przyjąć pielgrzymów pod swój dach, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii lub przesłanie zgłoszenia mailem na adres parafii z podaniem adresu, numeru telefonu oraz liczby miejsc noclegowych.
  6. Jest dostępny trzeci numer Gościa Niedzielnego Historia, w którym będziemy mogli przeczytać m.in. o tym jak mogła wyglądać Maryja, kiedy zaczął się kult maryjny, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej i o wielu innych sprawach związanych z historią Kościoła. Cena 12 zł.
  7. Wielkie podziękowania za ofiary na dalsze prace remontowe przy naszym kościele: Izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożono 7877,00 zł, w kopertach 1250,00 zł, na konto wpłynęło 2000,00 zł. W sumie od 17.03.2024 r. złożono 11127,00 zł. Łączna kwota ofiar złożonych od początku br. na remont kościoła wynosi obecnie 52499,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu naszego kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka będzie 12.05.2024 r. w drugą niedzielę miesiąca. W minioną środę, z Bożą pomocą i pod opieką Pani Gajowskiej oraz Św. Józefa zakończony został remont dachu i dodatkowe prace blacharskie przy naszym kościele. Nawa główna, prezbiterium i zakrystia mają zupełnie nowe dachy. Więźba nad kaplicą św. Józefa nadawała się do remontu więc została wyremontowana i położono nowe, pełne deskowanie. Podobnie więźba hełmu wieży została wyremontowana i pokryta pełnym, nowym deskowaniem. Na wieży licząc od góry wykonano od nowa: cztery narożne daszki i cztery parapety pod okami z żaluzjami, poniżej daszek dookoła wieży, jeszcze niżej daszek z trzech stron wieży. Jeszcze niżej dwa boczne daszki, jeden nad schodami na chór, drugi nad pomieszczeniem gospodarczym. Jeszcze niższej wykonano daszek nad wejściem głównym i dwa narożne daszki po obu stronach wejścia. Wymieniono również parapety w czterech małych oknach wieży. W sumie na wieży jest osiem pojedynczych okien, cztery duże i cztery małe oraz jedno okno podwójne nad wejściem. W kościele jest dziesięć dużych okien z witrażami i cztery małe na strychu. Przy wszystkich wymieniono parapety na miedziane. Podobnie przy trzech oknach zakrystii (dwóch dużych i jednym okrągłym na stryszku) oraz dwóch oknach kaplicy św. Józefa. Wymieniono również siedem daszków na przyporach: po dwa na dwóch przyporach z przodu kościoła i po jednym na trzech przyporach prezbiterium. W sumie oprócz czterech dużych dachów wykonano osiemnaście mniejszych, różniej wielości i wymieniono dwadzieścia siedem parapetów pod oknami. Wykonano również pełne orynnowanie, śniegołapy i instalację odgromową. Serdeczne dzięki wszystkim, którzy modlitwą, groszem i osobistym zaangażowaniem wsparli to historyczne dzieło, zapisując złotą kartę w blisko 400. letniej historii naszego kościoła, wybudowanego w 1626 r. i rozbudowanego do obecnej postaci w 1900 r.