XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 września 2020 r.

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Wtorek, 8.09., święto Narodzenia NMP, patronalne święto naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o 18.00 oraz na „Różaniec przy grocie” o 20.30.
 3. Środa, 9.09., po Mszy św. wieczornej porządki przed odpustem. Pomóżmy Pani Zakrystiance! Wielka prośba o wcześniejsze wykoszenie trawy.
 4. Sobota, 12.09., 19.00 Wieczór Uwielbienia Pana.
 5. Niedziela, 13.09., 11.30 – suma odpustowa z procesją i błogosławieństwo dzieci. Sumistą i kaznodzieją będzie prałat płk Władysław Maciej Kozicki, proboszcz Parafii Wojskowej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Rzeszowie oraz kapelan Garnizonu Rzeszów i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Włączmy się w przygotowanie liturgii Mszy św. i procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców z dzwoneczkami oraz osoby do niesienia feretronów i baldachimu. Łąka plebańska będzie wykoszona i w górnej jej części będzie można parkować.
 6. Przypominamy młodzieży z klasy VII i VIII, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania, o obowiązku złożenia u ks. Dominika „Deklaracji kandydata”. Terminy spotkań i informacje o przygotowaniu do bierzmowania na stronie internetowej parafii.
 7. Serdecznie zapraszamy do służby przy ołtarzu nowych kandydatów, zarówno młodszych, począwszy od III klasy jak i starszych, bez limitu. Zbiórka dla kandydatów po odpuście, w czwartek, 17.09, o 16.30.
 8. Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem w czwartek, 10.09, po Mszy św. wieczornej.
 9. Serdeczne dzięki osobom, które zaangażowały się w sadzenie kwiatów wokół stawu. Dzięki ich pracowitości i wytrwałości, mimo, że nie było łatwo, udało się zrealizować zadanie. Zasadzonych zostało prawie 1000 sadzonek. Tym samym zakończony został pierwszy etap rewitalizacji parafialnego parku. Drugi etap, na który mamy już pozwolenie konserwatorskie, to budowa dróżek różańcowych, których przebieg można zobaczyć na planach rozwoju naszego sanktuarium przed kościołem, na folderach i na stronie internetowej.
 10. Wielkie dzięki za usunięcie uschniętych drzew z terenu przykościelnego.
 11. Zgodnie z zaleceniami po 5. letnim przeglądzie, na budynku plebanii została założona instalacja odgromowa.
 12. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie będzie tradycyjnej zbiórki inwestycyjnej podczas odpustu. Prosimy jednak by składać ofiary czy to w kopertach na tacę, czy też bezpośrednio na konto parafii, na następujące cele: spłata długu z 2018 za zakup i montaż ogrzewania w kościele – niecałe 10 tyś zł., zapłata za nagłośnienie zewnętrzne kościoła – 3,9 tyś. zł, zapłata za instalację odgromową na plebanii – 6 tys. zł, remont konstrukcji wieży kościoła na której zawieszone są dzwony. Szacowany koszt remontu to 15 tys. zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Przed kościołem można nabyć płytę nagraną przez Chłopięcy Chór Archidiecezji Łódzkiej pod dyrekcją ks. Piotra Przybysza, który w ubiegłym roku głosił u nas rekolekcje wielkopostne i prosił o wsparcie tego projektu.