VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lutego 2021 r.

  1. Dziś na Mszy św. o 17.00 będzie grał pan prof. Krzysztof Latała z Krakowskiej Akademii Muzycznej, a bezpośrednio po Mszy św. będzie krótki koncert w wykonaniu Pana Profesora, oficjalnie inaugurujący grę na naszych organach po ich generalnym remoncie. Msza św. i koncert będą transmitowane online.
  2. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Włączmy się w tę modlitwę.
  3. Najbliższa środa, 17.02., to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje wiernych do Świąt Paschalnych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 18.00 i 19.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ścisły mają obowiązek zachować osoby między 18 a 60 rokiem życia, którym zdrowie na to pozwala. Pozostali są do poszczenia w tym dniu usilnie zachęcani. Kancelaria nieczynna.
  4. Czwartek, 18.02., po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  5. Piątek, 19.02., o 17.00 – Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  6. Niedziela, 21.02., o 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  7. Mimo mrozów codziennie o 20.30 odmawiany jest różaniec przy grocie. Serdecznie zapraszamy.
  8. Odbywają się również treningi Nordic Walkingu w soboty o 9.00. Spotkanie na górnym parkingu. Treningi są otwarte i każdy może dołączyć. Więcej informacji na stronie FB „Nardic Walking Gaj”. Również serdecznie zapraszamy.