II NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021 r.

  1. Dziś II niedziela Adwentu, a zarazem XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie, Kościołowi za wschodnią granicą, służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie. Osoby pragnące wesprzeć materialnie wspólnoty katolickie na Wschodzie znajdą więcej informacji na stronie naszej parafii.
  2. W zakrystii są dostępne opłatki, jak również „Zestaw Bożonarodzeniowy” przygotowany przez nasze archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Ofiary składane przy okazji opłatków są przeznaczone na remont dachu kościoła. Również na remont dachu kościoła są przeznaczone ofiary za płyty CD z kolędami, nagrane przez naszą parafiankę panią Dorotę Wawryszczuk, także do nabycia w zakrystii. Jak co roku można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku w ramach kazań „pielgrzymujemy” po Ziemi Świętej odwiedzając miejsca związane z życiem i działalnością Pana Jezusa.
  4. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Adwentu.
  5. Środa, 8.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 12.00 – 13.00 Godzina łaski. O 18.00 uroczysta Msza św. w intencji dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w 4 rocznicę powstania Koła. Po Mszy św. zostanie odmówiony Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa. Następnie spotkanie dzieci z PKRD w salce na plebanii.
  6. Czwartek, 9.12., Msza św. roratnia i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII –16.30; z klas VIII –18.45.
  7. Ze względu na wciąż trwającą panedemię Covid-19, wzorem innych parafii, w ramach kolędy będziemy odwiedzać tylko tych parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 19.12., czyli do IV Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
  8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na zakup miedzianej blachy na remont dachu kościoła. Ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Bóg zapłać za każdy grosz.