XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2023 r.

  1. Dziś z racji XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na obu parkingach. Prosimy, aby kierowcy czekali przy swoich pojazdach. Tradycyjnie w czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup paliwa dla pojazdów misji w Kiabakari. Obecnie misja dysponuje 25 pojazdami, które zużywają ok. 900 litrów paliwa miesięcznie, co stanowi wydatek ok. 1000 USD. Ks. Wojciech przygotował trzecią z kolei „Kartę kierowcy – przyjaciela misji w Kabakari”, które będą rozdawane w czasie poświęcenia. Na awersie karta przedstawia obraz św. Krzysztofa z XV/XVI w., a na rewersie dane techniczne autobusu szkolnego „Edmund One” podarowanego misji przez papieża Franciszka.
  2. Wtorek, 25.07., święto św. Jakuba, apostoła.
  3. Piątek, 28.07., 00 – koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu w Lusinie przy ul. Brzegi. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  5. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.